Domino – komorní pěvecký sbor Tábor |

sbor | repertoár | koncerty | cd

CD Domino Tábor – Sleeve note

Často je slýcháno, že Čechy jsou velmocí sborového zpěvu. Věřím tomuto rčení, neboť nejen že je v Čechách i na Moravě mnoho vynikajících profesionálních sborů, ale každé město, městečko a často i malá obec má alespoň jeden sbor amatérský. Je to důkaz zpěvnosti, zájmu o ušlechtilou činnost, důkaz, který trochu, trošičku připomíná doby. kdy se o Čechách říkalo, že jsou konzervatoří Evropy, a nebo ono pověstné "Co Čech, to muzikant".

Amatérský sbor je zvláštní společenství. Je to něco jako malé království, které má osvíceného panovníka. Jsou v něm skoro vždycky lidé, kteří mají v sobě nadšení, přizpůsobivého ducha, pracovitost, kázeň a lásku k hudbě. Je radost mezi takové lidi přijít a ještě větší radost s nimi tvořivě pracovat.

Táborský pěvecký sbor DOMINO je přesným obrazem toho, co bylo právě řečeno. A navíc má štěstí, neboť s ním pracuje nadšený profesionál. Zdůrazňuji "nadšený profesionál". Pavel Bušek, duše všeho konání, muzikant tělem i duší, je svou profesí spojen s Jihočeskou komorní filharmonií v Českých Budějovicích, kde působí jako hráč na klarinet. Vedle toho houfuje mnoho komorních souborů, ve kterých nejen hraje, ale i organizuje, vyhledává repertoár, a které často i umělecky vede. Mé krátké působení v Jihočeské komorní filharmonii v Českých Budějovicích mi umožnilo poznat nejen Pavla Buška, ale i tento nadšený pěvecký sbor. Vím, jak začínal, a vím, jakou cestu ušel. A zde je výsledek. Toto CD je něco jako pozastavení, ohlédnutí, kolik cesty soubor ušel, jaké překážky překonal, kam až se dostal. Je to profil, tvář současného stavu. Byl jsem při tom a tak vám, kteří budete tuto nahrávku poslouchat, přeji, aby vám přinesla tolik radosti, jako při nahrávání přinesla mně.

Jaroslav Krček

Komorní pěvecký sbor Tábor

Hledání: zde hledá jyxo.cz